Aktualnoci

IV Festiwal Temperatury

IV Festiwal Temperatury

Data publikacji: 30/09/2012, 02:40:26

Tegoroczna edycja Festiwalu Temperatury zakończona! 29 września na gdańskim Targu Węglowym odbyła się już czwarta odsłona święta nauk ścisłych im. Daniela Gabriela Fahrenheita. We współtworzeniu tegorocznej imprezy jak zwykle brało udział również Towarzystwo Edukacyjne.

W tym roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Główną atrakcją dla uczestników Festiwalu były liczne pokazy, m. in. pokaz elektrostatyki z gościem specjalnym - Danielem Gralathem - pokazy kowalstwa artystycznego, dmuchania szkła, prezentacje multimedialne w pneumatycznym namiocie sferycznym, a także wiele innych. Można było skosztować specjalnie przyrządzonych na tą okazję lodów molekularnych, a ponadto oddać się wspólnej zabawie puszczania baniek.

Tą ostatnią atrakcję oczywiście oblegali góównie najmlodsi, jednak często w akompaniamencie rodziców bądź dorastającego rodzeństwa. Nie brakowało i starszych fanów bańkowego szaleństwa. Właśnie to stanowisko obslugiwała nasza wolontariuszka z Ukrainy, Olena Kolosovych, goszcząca w ramach programu EVS - europejskiego wolontariatu.

Niestety organizatorzy nie przewidzieli żadnej przerwy czy poczęstunku dla swoich pracowników i wolontariuszy, co skutkowało tym, że pod koniec imprezy wszyscy byli już wycieńczeni. Na szczęcie jednak pogoda dopisała - zupełnie tak, jak i frekwencja samych Gdańszczan.

Byliście tam z nami? A może jesteście na zdjęciach? Zapraszamy do naszej skromnej fotorelacji zamieszczonej w galerii. Do zobaczenia za rok!
KK

powrt do listy