Aktualnoci

Daj szansę sobie - pomż innym

Daj szansę sobie - pomż innym

Data publikacji: 03/10/2012, 13:39:55

 Towarzystwo Edukacyjne „Wiedza Powszechna” wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Stowarzyszeniem „Pokolenia” Wybrzeża Gdańskiego zapraszają do udziału w projekcie „Daj szansę sobie – pomóż innym”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Projekt skierowany do bezrobotnych, przyjaznych kobiet, które chcą zdobyć uprawnienia do wykonywania zadań opiekuna domowego. Koniecznym jest jednak również zamieszkiwanie jednej z wymienionych dzielnic Gdańska: Letnica, Nowy Port, Dolny Wrzeszcz lub Dolne Miasto.  

Zadanie realizuje Towarzystwo Edukacyjne „Wiedza Powszechna” wraz z  Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Stowarzyszeniem „Pokolenia” Wybrzeża Gdańskiego.   Po odbyciu szkolenia uczestniczki nabierają uprawnień do wykonywania zawodu "opiekuna domowego". W cyklu zajęć przewidujemy różne zajęcia, poprzedzone spotkaniami z psychologiem i doradcą zawodowym, którzy przygotują uczestniczki do skutecznego poszukiwania zatrudnienia. Po zakończeniu kursu czeka na nie również 3-miesięczny staż.

 

Celem jest z jednej strony wyposażenie poszukujących pracy kobiet w coraz to potrzebniejsze na rynku pracy (szczególnie w przypadku starzejącego się Gdańska) kwalifikacje, a także zapewnienie potrzebującym opieki osobom starszym możliwości zatrudnienia profesjonalnej pomocy.   Zajęcia w Projekcie realizowane będą od października 2012 r. do czerwca 2013 r.

 

W załączniku lista ulic, kwalifikujących się do projektu i ankieta rekrutacyjna.

 

Wszelkie szczególowe informacje dotyczące projektu można znaleść na jego podstronie: www.tewp.org.pl/projekty/daj-szanse-sobie-pomoz-innym,23

powrt do listy